SimAI: Simovate Yapay Zeka Framework

SimAI

Yapay Zeka Framework

Simovate'in kendi geliştirmiş olduğu Yapay Zeka Altyapısını ile tüm sistemlerinize entegre edebilir, insan hatasından kaynaklı maliyetleri üstlenmezsiniz. Böylelikle tüm verileri kontrol edebilir hale gelirsiniz. 

Çözümlerimiz

Size en uygun çözümü sunabilmek için tüm ERP sistemlerine entegre olabiliyoruz. Böylelikle entegrasyon işlemleri sorunsuz gerçekleşiyor.

 

Yapay Zeka

Destekli

Sipariş

Geçmiş dönem verilerinizi analiz ederek, gelecek dönem tüketimlerinizi hesaplıyoruz.

Kestirimci

Bakım

Makinelerinizin ne zaman ve ne kadar süre ile arıza yapacağını önceden tahmin ediyoruz.

Çizelgeleme

Üretim planınıza ek olarak bakım planlamanızı entegre ederek size en iyi çizelgelemeyi sunuyoruz.

Kestirimci

Bakım

Üretimleriniz aksamadan makine bakımlarınızı planlayabilirsiniz. Bu sayede üretim durmadan makine kaynaklı üretim hatalarına müdahale edebilirsiniz.

Simovate Maintenance Modülü;

  • Kestirimci Bakım Yönetimi

  • Bakım Planlaması

konularında çözüm üretmektedir.

Kestirimci Bakım Yönetimi: Fabrikada bulunan makineler üzerine yerleştirilen sensörler ile alınan verilerden makine öğrenmesi teknolojisi kullanılarak fabrikada çalışır halde bulunan makinelerin ne zaman ve hangi sebepten bozulacağının bilgisini vermektedir. Bu sayede üretim durmasından kaynaklı maliyetlerden kurtularak global piyasada rekabet gücünüzü artırabilirsiniz.

Bakım Planlaması: Simovate Execution modülü ile birlikte çalışarak en iyi üretim çizelgesinde ne zaman ve hangi süre tamir edilmesi gerektiğini Gantt şeması ile uygulayıcıya sunmaktadır.

Kestirimci Bakım Uygulamamız SimoMES ve tüm ERP çözümleri ile entegre olabilmektedir. Bu sayede tek bir yerden tüm makine verilerinizi ve planlamalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Çizelgeleme

SimoMES ve Kestirimci Bakım Uygulamalarından alınan veriler ile bakım planlaması oluşturabilmekteyiz. Bu bakım planlaması üretiminize en uygun olacak şekilde yapay zeka algoritmaları ile oluşturulmaktadır.

Makinelerinizin durumuna ve üretim planlamanıza uygun olacak şekilde bakım planlaması oluşturulduktan sonra, ERP sisteminizden aldığımız üretim planı ile oluşturduğumuz bakım planlamasını birleştiriyoruz.

Farklı varyasyonları deneyebilmeniz adına size stokastik, optimistik ve pesimistik bakım çizelgelemesi sunuyoruz. Bu çizelgelemedeki amacımız size en iyi çizelgeyi gösterebilmek. 

Web ve masaüstü uygulaması ile senkron çalışabilen Çizelgeleme uygulamamız, verilere anından ve her yerden ulaşmanızı sağlamakta. Bu sayede nerede olursanız olun fabrikanızı uzaktan takip edebilir ve verilmesi gereken kararları en doğru şekilde almanıza yardımcı olmaktayız.

Yapay Zeka Destekli

Otomatik Sipariş

Geçmiş dönem verilerinizden yararlanılarak hesaplanan talep tahmini ile gelecek dönem siparişlerinizi otomatik olarak verebilirsiniz. İnsan hatasından kaynaklanan stok maliyetini işletmenizin üstlenmesini engelleyebilirsiniz.

Stok Optimizasyonu: Mevcut makineleriniz ve üretim planlarınıza göre harcanacak yarı mamül/hammadde miktarlarının belirlenmesini simülasyon teknolojisi kullanarak oluşturmaktadır. 

Depo Simülasyonu: Depo içerisindeki yerleşiminin ve hangi malzemelerin sık sık depo giriş/çıkışlarının olduğunun belirlenmesi, buna göre depo içi organizasyonun tek seferde az maliyetli olacak şekilde planlamasını sağlamaktadır.

Yapay Zeka Destekli Sipariş: Firmada kullanılan ERP Sistemlerine entegre olunarak, firmanın geçmiş dönem tüketim verilerini yapay zeka teknolojisi kullanarak gelecek dönem kullanım miktarlarının tahmin edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca modül belirlenen tedarikçilerden otomatik olarak sipariş verebilmektedir. Bu sayede atıl stok maliyetleri ortadan kaldırılarak tam zamanında üretim için modül yardımcı olmaktadır.

Envanter Planlaması: Fabrikada kullanılacak olan tüm sistem ve makinaların Fabrika kurulmadan önce amaca uygun olarak belirlenebilmesi ve gereksiz maliyetlerden kaçınılması konusunda yardımcı olmaktadır.

Image by Clément H

Yapay Zeka Framework

SimAI

Simovate Yapay Zeka Framework'ü bir çok alanda zahmetsizçe çözüm üretmek üzere tasarlanmıştır. Yapmış olduğumuz tüm uygulamalarda bu algoritmalardan yararlanarak uygulamaları zenginleştirmek ve çözüm odaklı olmak için çalışmaktayız. Bu kapsamda yapmış olduğumuz diğer ürünleri inceleyebilir ve bizimle iletişime geçerek size en uygun ürünü ve algoritmayı sizin yerinize bizim belirlememizi sağlayabilirsiniz.

Aradığınızı bulamadınız mı?

Uzman Simovate Ekibi sisteminizi inceleyerek en uygun çözümü sizler için projelendirebiliyor. Böylelikle proje maliyetleri ve insan gücünü sizin yerinize optimize ediyoruz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek